Меню KDT
Для того чтобы сменить домен на .edu.kz прежде необходимо заполнить заявку на сайте otanbilim.kz/requestsedu
Уважаемые школы!!! мы набираем группы для бесплатного обучения по теме "Возможности вашего сайта". Заявки принимаются по обратной связи (тикет)

Хабарландыру

Мектептің мекен-Жайы

Нұр-Сұлтан қаласы Мәңгілік Ел 22/1

Жүргізу бағыттары

Заголовок страницы

«Адалдық сағаты» / Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес

«Адалдық сағатының» негізгі мақсаты:

Әділдік, парасаттылық қағидаттарын және дала данышпаны, Қазақ хандығының көрнекті саяси қайраткері Қазыбек бидің дана сөздері арқылы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдарды түсіндіру болды.

Тапқырлық, шешендік, шыншылдық – адалдық сабағында қозғалған Қазыбек бидің үш қасиеті айтылып өтті.  Оқушыларға Қаз дауысты Қазыбек би – қазақ халқының XVII – XVIII ғасырлардағы ұлы үш биінің бірі, көрнекті қоғам және мемлекет қайраткері, Қазақстан тарихында өзіндік орны бар тұлға екендігі, Қазыбек би бір оқ атпай, артық қантөгіссіз ең күрделі мәселелерді шеше алғандығын, ең мықты хандар мен қасарысқан жауларды сөзі мен даналығымен таң қалдырғандығын, оларды жүректеріне жеткізіп айта білгендігін, сондай-ақ бытыраңқы қазақ руларын біріктіріп, бейбітшілік пен келісімге шақырғандығын, өзінен кейін халқы өмір сүрген әділ заңдар қалдырғандығын адалдық сағаты барысында түсіндіріліп, бейне ролик оқушыларға көрсетілді.

Чтобы оставлять комментарии авторизуйтесь

ЕЛБАСЫ ЖОЛДАУЫ